Dron 3DR SOLO

Z nieskrywaną radością przedstawiamy zupełnie nowy produkt firmy 3D Robotics –  następnej generacji dron do profesjonalnego filmowania z powietrza prosto z pudełka - SOLO

KONTROLA

Zaprojektowana od podstaw przez doświadczonych twórców kontrolerów konsol. Niezwykle ergonomiczna i komfortowa w obsłudze aparatura sterująca SOLO to klucz do prostego, bezpiecznego i skutecznego pozyskania wyjątkowych efektów. Joysticki mają przyjemny opór podczas manewrowania, regulatory funkcji umieszczono w intuicyjnych miejscach, wbudowany ekran zaś zdecydowanie pomaga w ustawieniach czy kontroli koptera. Wyświetlają się na nim podstawowe informacje o kopterze, baterii czy położenie gimbala.

Pierwszy raz na rynku - w pełni programowalny, idealnie płynny ruch gimbala w ustalonym przez operatora zakresie i czasie - to wszystko w zasięgu dosłownie dwóch palców. Do tego przycisk PAUSE, który w dowolnym momencie zatrzyma drona w miejscu, gdy czujesz się niepewnie lub obawiasz się wypadku.

Włączanie i wyłączanie nagrywania czy robienia zdjęcia nie tylko w aplikacji, ale również pod ręką w kontrolerze, by nie odrywać palców podczas lotu.

3 OSIOWY GIMBAL DO GOPRO3DR przygotowało w kooperacji z GoPro® pierwszy na rynku gimbal (stabilizator) trzyosiowy, wykorzystujący 100% możliwości kamer HERO3+ oraz HERO4. Efektem tej współpracy jest nieoceniona wygoda dostępu podczas lotu do wszystkich funkcji kamery. Włącz lub zakończ nagrywanie, zrób zdjęcie, zmień ilość klatek/s., stopień ostrości, maksymalne ISO czy balans bieli w dowolnym momencie podczas pracy z SOLO.

 

 

Najnowszy Gimbal dzięki połączeniu HDMI z kamerą umożliwia podgląd video w odległości ponad 1 km w jakości HD na urządzeniu przenośnym typu smartfon czy tablet (iOS lub Android). Ścisła współpraca z GoPro to również możliwość w przyszłości zmiany kamery w SOLO na kolejny, jeszcze lepszy model kamery.

iOS i Android

Darmowa, wyjątkowo czytelna aplikacja 3DR SOLO do obsługi Twojego koptera (platformy iOS i Android) została zaprojektowana przede wszystkim pod hasłem "przejrzystość". Aplikacja 3DR zapewnia zarówno pełną informacje zwrotną z koptera, jak telemetria, stan baterii czy obraz w HD jak również umożliwia w niezwykle prosty sposób sterowanie ustawieniami drona jak i kamery. W błyskawiczny sposób zmień tryb pracy czy funkcje kamery, automatyczny tryb filmowania i jego wartości, czułośc maszyny na Twoje polecenia czy choćby kolor LED pod SOLO. Aplikacja to także niezwykle cenny symulator lotu SOLO, dzięki czemu w zaciszu domowym możesz szlifować swoje możliwości operatora bezzałogowca (wkórtce dostępne). Te i wiele innych możliwości w zasięgu Twojej ręki, ale przemyślane i poukładane tak, by nie odwracać niepotrzebnie Twojej uwagi od bezpiecznego i przyjemnego filmowania z powietrza.
 

PODWÓJNA MOC OBLICZENIOWA

W SOLO znajduje się drugiej generacji kontroler lotu PIXHAWK a także dwa komputery (Linux) o taktowaniu zegara 1 GHz każdy. Jeden znajduje się w dronie, drugi zaś w kontrolerze, a razem połączone są silnym, dedykowanym sygnałem radiowym. Dzięki temu SOLO jest w stanie wykonać wyszukane, niezwykle płynne filmy automatyczne w różnych trybach pracy (więcej informacji poniżej tego opisu). Jako pierwszy na rynku zapewnia także transmisję sygnału HD prosto z kamery GoPro oraz funkcję streamingu HD poprzez wbudowany w kontroler port HDMI. Bardzo ciekawa i atrakcyjna funkcja na wszelkich imprezach masowych czy okolicznościowych.
 

 

Kontroler to także Twoja "czarna skrzynka", ponieważ stale zapisuje wszystkie parametry lotu kilkanaście razy na sekundę.

INTELIGENTNE ZASILANIE

3DR SOLO jest w stanie pracować do 25 minut lub 20 minut z dedykowanym Gimbalem i kamerą GoPro. System zarządzania energią nie tylko stale monitoruje zużycie baterii w SOLO, ale także biorąc pod uwagę odległość - informuje kiedy należy wracać "do domu", by bezpiecznie wylądować. Dla pewności by nic nie umknęło - informacja o pozostałym czasie lotu oraz aktualnym stopniu zużycia prądu wyświetlana jest na aparaturze sterującej jak i w dedykowanej Aplikacji. Jeśli operator zbliży się do granicy wydajności prądowej - kontroler dodatkowo poinformuje o tym zagrożeniu odpowiednią wibracją, by nie przeoczyć np. w silnym świetle słonecznym konieczności wymiany baterii.

TRYBY AUTOMATYCZNE

Dla zarejestrowania wymarzonych, kinowych ujęć przez jednego operatora, niekoniecznie profesjonalisty - SOLO oferuje kilka niezwykle przydatnych trybów pracy automatycznego filmowania (a będzie ich więcej wraz z kolejnymi aktualizacjami). W każdym z nich operator może powierzyć całe zadanie automatyce lub kontrolować manualnie szereg parametrów czy choćby sam kadr (w pionie i pioziomie), także w każdej chwili trwania lotu.

 

 

UWAGA - dodano tryb MULTIPOINT CALE CAM! Niezależnie od Twoich umiejętności operatorskich - leć swoim SOLO tak jak umiesz i wybierz ulubione kadry przyciskiem A na kontrolerze (ilość kadrów bez ograniczeń) a następnie końcowy kadr przyciskiem B. Dla potwierdzenia operacji wybierz odpowiedni przycisk na aplikacji SOLO APP. W ten prosty sposób pozyskasz idealne, automatyczne ujęcia pomiędzy wybranymi przez Ciebie punktami, z zachowaniem wskazanych zapisanych kadrów z kamery. W czasie gdy SOLO idealnie płynnie przelatywać będzie pomiędzy wybranymi kadrami tworząc niezwykle ujęcia - w dowolnym momencie możesz skorygować efekt kontrolując kamerę zarówno w pionie jak i poziomie!  To zupełnie nowy wymiar filmowania. Dzięki SOLO już nie potrzeba dwóch operatorów do pełnej kontroli nad profesjonalnym fimowaniem z powietrza.

 

Wystarczy, że wskażesz punkt na mapie w dedykowanej aplikacji 3DR, np. kościół, następnie ustawisz odległość, wysokośc i kierunek SOLO (lewo lub prawo) a kopter automatycznie wykonana zarówno lot jak i kadrowanie na podstawie Twoich poleceń. Możesz powierzyć całe zadanie SOLO lub ingerować w każdej chwili w wysokość, odległość (promień) czy prędkość drona osiągając wielowymiarowe ujęcia dookólne - niedostępne w przypadku manualnej kontroli dla jednego, nawet najwybitniejszego operatora. Ciesz się idealnie stabilnymi ujęciami dookoła pożądanego obiektu rejestrując profesjonalne ujęcia 360 stopni.

 

Podleć do wybranego punktu tak, jak umiesz. Skadruj ludzi, budynek czy wydarzenie - tak jak chcesz. Nastepnie w trybie SELFIE wybierz odległość, wysokość i szybkość, z jaką ma SOLO automatycznie odlecieć i przylecieć jednocześnie trzymając w kadrze wybrany punkt. Możesz wtedy stać z boku - SOLO pamięta kadr, nie urządzenie. Dzięki temu możesz pozyskać niezwykle atrakcyjne, smukłe ujęcie nalotu i odlotu od/do wybranego punktu zachowując profesjonalny materiał video.

 

UWAGA - dodano tryb FREELOOK. W tym trybie SOLO będzie podążał za Tobą w określonej uprzednio odległości i wysokości. Za Tobą, przed, obok a nawet dookoła Ciebie - w zależności od Twojego pomysłu. Oczywiście cały czas trwania lotu kopter będzie miał za zadanie utrzymywać Cię w kadrze GoPro. Jeśli kiedykolwiek chciałeś/chiałaś nagrać siebie z lotu ptaka, gdy biegasz, jedziesz na rowerze czy motocyklu - z SOLO nic prostszego.

 

Zgodnie z zapowiedzią wraz z pojawieniem się SOLO - 3DR rozwija możliwości swojej platformy za pomocą nowych trybów automatycznego filmowania "SMART SHOTS". Pierwszym jest ZIPLINE - szczegóły wkrótce!

 

Drugim nowym trybem jest PANO, który w bardzo prosty sposób umożliwia pozyskanie idealnej panoramy z powietrza - szczegóły wkrótce!

GOTOWY NA ROZWÓJ

3D Robotics SOLO to także otwarta platforma do dalszego rozwoju. Dzięki przystosowanym, wolnym portom oraz oprogramowaniu typu Oper Source w przyszłości zaprezentowane będą: system ratunkowy (spadochron); system optycznego rozpoznawania obiektów pod dronem do latania w zamkniętych pomieszczeniach, uchwyt do transportu ładunków czy specjalne oświetlenie. Planowany jest również pakiet zwiększający udźwig oraz gimbal do innej kamery.